Soome valmisfirma

Firma asutamine ja valmisfirmad Soomes

Ettevõtte või filiaali asutamine Soomes on lihtne, sest meie juristid aitavad teil koostada ja esitada kogu vajaliku dokumentatsiooni. Kõik dokumendid saab vormistada Eestis või meie Helsinki kontoris, notaris ei ole vajalik käia. Kõik Soome firma registreerimisega seotud toimingud teostame meie, s.h. koostame ja esitame ka maksuregistreeringute avaldused. Ettevõtte asutamine ja uue Soome valmisfirma hind alates 1980 EUR.

Soome valmisfirma (Osakeyhtiö ehk OY) on registreeritud Soome äriregistris, ettevõttel on kehtiv Y-tunnus (registrikood) ja varasem majandustegevus puudub. Toetame ka ka maksuregistrite avalduste koostamise ja esitamisega, s.h. ettemaksuregister, tööandjaregister ja käibemaksukohuslasena registreerimine. Osanikuks võib olla nii füüsiline (s.h. Eesti kodanik) kui ka juriidiline isik. Soovi korral saame pakkuda ka varasemalt tegutsenud ajalooga ettevõtteid ja ettevõtte asutamist Soomes, s.h. Eesti firma registreerimine Soome maksuregistrites. Tasuta päring detailse hinnapakkumise koostamiseks »

Soome firma – OY

Firma asutamine Soomes
Hind alates 1980 EUR
Muudatuskanded 5-15 päeva
Maksuregistreeringute esitamine

Firma registreerimine Soomes

Firma asutamiseks Soomes on üldjuhtudel kõige mõistlikum lähenemine uue valmisfirma omandamine, sest kaob vajadus tegeleda asutamisprotsessiga – meie oleme kõige eest juba hoolt võtnud. Koostame dokumentatsiooni vastavalt andmetele (dokumendi koopia, uus tegevusala ja kontaktid) ning planeerime kohtumise kas Tallinnas või meie Helsinki kontoris allkirjastamaks osaniku/juhatuse poolt ostu-müügileping (kauppakirja). Lisateenusena saame koostada ja esitada avaldused soovitud registritele (näiteks käibemaksukohuslaseks registreerimine, ettemaksuregister ja tööandjaregister). Esitame avaldused Soome registritele ning peale kinnitusi teavitame Teid muudatuste jõustumisest ning edastame dokumendid.

Alternatiivina on viimastel aastatel muutunud populaarsemaks ka ettevõtte asutamine algpunktist. Sellisel juhul on plussiks madalam kulu, sest saab näiteks koheselt valida enda soovitud firma ärinime. Kogu asutamisprotsessi saab teostada Internetis misjuhul meie koostame kogu vajaliku dokumentatsiooni ning aitame vormistada ka Suomi.fi autoriseeringud, mis on abiks ka edaspidisel firma administeerimisel kaugteel.

Valmisfirma ostul saate Soome firma omanikuks lepingu allkirjastamise hetkel. Äriregister menetleb muudatuskandeid (juhatus/kontaktid) keskmiselt 5-15 tööpäeva, maksuamet (maksuregistreeringud) keskmiselt 15-30 tööpäeva. Vajadusel kontakteerub maksuamet uue juhatuse liikmega otse, täpsustamaks planeeritavat äritegevust. Soome äriregistri menetlusprotsessi on osaliselt võimalik jälgida ka Internetis, seega olete protsessiga alati kursis. Sarnaselt Eestile on ka Soomes enamik dokumentatsioonist salvestatud online äriregistris, vajadusel tuleb paberkandjal registridokumendid eraldi tellida.

Tegevused

Esmalt, võtke meiega ühendust

Kaardistame Teie eesmärgid ja ootused ning pakume võimalikud lahendused. Esmane konsultatsioon äriühingu ülesseadmiseks koos hinnapakkumisega on tasuta.

Seejärel teostame vajalikud toimingud

Koostame juriidilise dokumentatsiooni ning teostame vajalikud vormistused ja allkirjastamised. Juhime projekti algusest lõpuni kuni Soome äriregistri kinnituskanneteni.

Olete valmis äritegevusega alustama

Teavitame Teid kohe, kui registrikanded on teostatud. Saame pakkuda äriteenuseid vastavalt teie vajadustele, näiteks raamatupidamine ja nõustamine Soomes.

Hea teada

Kõik meie poolt pakutavad Soome valmisfirmad on asutatud viimase paari nädala jooksul, omavad äriregistris aktiivset Y-registrikoodi ning on “mitte-aktiivne” märkega. Seega on tagatud 100% garantii, et ettevõtte taust on puhas ning varasemat tegevust ei ole olnud. Täiendavalt oleme allpool loetlenud mõned infopunktid:

 • Minimaalselt on vajalik üks juhatuse liige ja üks asendusliige (võivad olla Eesti/Euroopa Liidu liikmesriigi kodanikud). Asendusliige  (varajäsen) allkirjastama ei pea, tema funktsioon on olla passiivne kontaktisik.
 • Pakume vajadusel virtuaalse kontori teenust (äriühingu juriidiline aadress) Soomes, mis sisaldab saabuva posti edastamist Teie e-mailile. Meie pakutav äriaadress asub Helsinkis.
 • Tavapaketiga nimemuutus ei kaasne, kuid meil on alati valida mitme neutraalse ärinime vahel. Lisateenusena pakume ka ärinime vahetust, mille puhul lisandub Soome riigilõiv. Täiendavalt on Soomes võimalik kasutada paralleelselt mitut ärinime.
 • Soomes hoiab ettevõte ise oma aktsionäride nimekirja, tegemist ei ole avaliku infoga.
 • Konsulteerime ka pangakontoga seonduvas. Soovi korral on võimalik avada pangakonto ka Eesti pangas, mille tarbeks saame teostada vajaliku dokumentatsiooni notariseerimise ja vandetõlked.
 • Pakume Soomes raamatupidamise täispaketti. Soome raamatupidaja suhtluskeeled on eesti ja leedu keel. Maksudeklaratsioone tuleb esitada igakuiselt, mida raamatupidaja saab teha distantsilt suhtlusega. Vajadusel ka esindamine maksuametis.
 • Konsulteerime ka erinevate eriregistreeringutega, ehitusettevõtetele näiteks Tilaajavastuu register.
 • Soome äriregistri kodulehekülg www.ytj.fi ja kaubamärgi otsing nimipalvelu.prh.fi
 • Peamise töövaldkonna valimiseks saab tutvuda tegevusaladega aadressil www.stat.fi
 • Meie Soome kodanikust jurist esindab Teid vajadusel suhtlusel äriregistri ja teiste ametkondadega.

Tekkis küsimusi?

Kui Teil tekkis küsimusi seoses firma asutamisega Soomes, siis võtke meiega julgelt ühendust.

  Aitame Teil asutada ettevõtte Soomes ja teostada kõik vajalikud toimingud!

  Esmalt võtke meiega ühendust ning pakume välja parima lahenduse koos detailse hinnapakkumisega. Teises etapis koostame vajaliku dokumentatsiooni ning lepime kokku allkirjastamise. Seejärel esitame meie dokumendid Soome äriregistrile ja maksuametile ning teavitame Teid kui muudatuskanded on jõustunud.