Läti valmisfirma

Firma asutamine ja valmisfirmad Lätis

Firma või filiaali asutamine Lätis on lihtne, sest meie juristid aitavad teil koostada ja esitada kogu vajaliku dokumentatsiooni. Kõik dokumendid saab vormistada Eestis või meie Riia kontoris, tehingu saab teostada notaris või Eesti ID-kaardiga. Kõik Läti firma registreerimisega seotud toimingud teeme meie, keskmiselt kulub ettevõtte ülesseadmiseks 3-5 tööpäeva. Ettevõtte asutamine ja uue Läti valmisfirma hind alates 980 EUR.

Läti valmisfirma (Sabiedriba ar ierobezotu atbildibu ehk SIA) on registreeritud Läti äriregistris, ettevõttel on kehtiv registrikood ja varasem majandustegevus puudub. Juhul kui on vajadus koheselt aktiivse käibemaksukohuslase numbriga ettevõtte järele, siis on mõistlik omandada valmisfirma, kui see pole algselt oluline, siis teostada uue ettevõtte asutamine Eesti ID-kaardiga. Valmisfirmade puhul on äriühingu osakapital meie poolt juba registreeritud ja eraldi kanded pole vajalikud. Osanikuks võib olla nii füüsiline kui ka juriidiline isik. Soovi korral saame pakkuda ka varasemalt tegutsenud ajalooga ettevõtteid ja ettevõtte asutamist Lätis, s.h. vähendatud maksumääraga mikroettevõte Lätis. Tasuta päring detailse hinnapakkumise koostamiseks »

Läti firma – SIA

Läti valmisfirma
Hind alates 980 EUR
Firma asutamine kaugteel 3-5 päeva
KMKR numbriga firmad saadaval

Firma registreerimine Lätis

Firma asutamiseks Lätis on kõige mõistlikum lähenemine uue valmisfirma omandamine, sest kaob vajadus tegeleda asutamisprotsessi ning seonduvalt osakapitali sissemaksega – meie oleme kõige eest juba hoolt võtnud. See on parim lahendus kui osanikuks on juriidiline isik (osakapital on juba registreeritud).

Juhul kui osanikuks on füüsiline isik, siis on võimalik teostada ka uue äriühingu asutamine Eesti ID-kaardiga ning osakapitali sissemaksega seotud toimingud teostame hilisemalt. Parima lahenduse ja lähenemisviisi koostame vastavalt Teie poolt seatud eesmärgile. Ettevõtte ärinime saate valida Teie. Koostame kogu vajaliku dokumentatsiooni vastavalt andmetele (dokumendi koopia, uus tegevusala ja kontaktid) ning planeerime kohtumise notaris või digiallkirjastamise Eesti ID-kaardiga. Esitame avaldused Läti äriregistrile ja peale muudatuste jõustumist teavitame Teid. Sarnaselt Eestile on ka Lätis enamik dokumentatsioonist salvestatud online äriregistris, vajadusel tuleb paberkandjal registridokumendid eraldi tellida.

Juhul kui soovite Läti firma registreerida koheselt ka käibemaksukohuslaseks, siis tuleb arvestada maksuameti poolt esitatavate küsimustega, millele tuleb anda põhjalikud vastused. Näiteks tuleb koostada planeeritava äritegevuse ning partnerite ja klientide ülevaade (soovitatavalt Lätiga seonduv). Samuti on oluline täpsustada mis allikatest finantseeritakse äritegevust Lätis ning plaanitavate töötajate registreerimisega seonduv.

Keskmiselt kulub Läti firma ülesseadmisele 3-5 tööpäeva, juhul kui osanikuks on juriidiline isik tuleb arvestada lisanduva aja- ja töömahuga registrikaardi ja põhikirja vandetõlkimisel. Vajadusel on võimalik tellida lisatasu eest Läti äriregistrilt ka nn. ekspressteenus, mille korral lüheneb vormistuse aeg kahe tööpäevani.

Tegevused

Esmalt, võtke meiega ühendust

Kaardistame Teie eesmärgid ja ootused ning pakume võimalikud lahendused. Esmane konsultatsioon äriühingu ülesseadmiseks koos hinnapakkumisega on tasuta.

Seejärel teostame vajalikud toimingud

Koostame juriidilise dokumentatsiooni ning teostame vajalikud vormistused ja allkirjastamised. Juhime projekti algusest lõpuni kuni Läti äriregistri kinnituskanneteni.

Olete valmis äritegevusega alustama

Teavitame Teid kohe, kui registrikanded on teostatud. Saame pakkuda äriteenuseid vastavalt teie vajadustele, näiteks raamatupidamine ja nõustamine Lätis.

Hea teada

Läti äriregister ja maksuamet aktsepteerivad Eesti ID-kaardiga antavat digiallkirja, seega saab valdava enamuse toimingutest vormistada digitaalselt. Olenevalt olukorrast ja eesmärkidest pakume kas uue valmisfirma või rätseplahendusena uue äriühingu asutamise Teie nimele.

 • Vahendame virtuaalse kontori teenuseid (saabuva posti edastamine e-mailile või tavapostina). Lätis on vajalik lepingu olemasolu aadressi omanikuga (esitatakse äriregistrile), antud teenus on võimalik meilt tellida. Juhul kui soovite kasutada enda aadressi, siis on vajalik aadressi omaniku allkirjastatud nõusolek.
 • Pakume raamatupidamise täispaketti. Läti raamatupidaja suhtluskeeled on inglise, vene ja läti keel. Maksudeklaratsioone tuleb esitada igakuiselt, raamatupidaja saab kõike teha distantsilt suhtlusega.
 • Konsulteerime ka Läti pangakontoga seonduvas ning saame soovitada erinevaid lahendusi vastavalt ettevõtte profiilile. Soovi korral on võimalik avada pangakonto ka Eesti pangas, mille tarbeks saame teostada vajaliku dokumentatsiooni notariseerimise ja vandetõlked.
 • Käibemaksukohuslasena registreerimise kohustus kui käive ületab 40 000 EUR. Pakume ka KMKR registreeringu koostamise, esitamise ja Läti maksuametiga suhtluse korraldamise teenust.
 • Läti äriregistri kodulehekülg ning vaba nime kontrollimine: www.lursoft.lv
 • Läti äriregister aktsepteerib Eesti ID-kaardiga antavat digiallkirja, mis on *.asice formaadis (EL standard)
 • Ettevõtte tulumaks on 0% reinvesteeritud kasumilt sarnaselt Eestile (dividendi väljamaksete korral 20%). Miinimumpalk 700 EUR/kuu (2024). Tööandja sotsiaalmaksu määr on 23.59% ja töötaja sotsiaalmaksu määr 10.5%. Soovitame alati konsulteerida maksunõustajaga korrektseks maksuarvestuseks.
 • Meie Läti kodanikust jurist esindab Teid vajadusel suhtlusel äriregistri ja teiste ametkondadega.

Tekkis küsimusi?

Kui Teil tekkis küsimusi seoses firma asutamisega Lätis, siis võtke meiega julgelt ühendust.

  Aitame Teil asutada ettevõtte Lätis ja teostada kõik vajalikud toimingud!

  Esmalt võtke meiega ühendust ning pakume välja parima lahenduse koos detailse hinnapakkumisega. Teises etapis koostame vajaliku dokumentatsiooni ning lepime kokku allkirjastamise. Seejärel esitame meie dokumendid Lâti äriregistrile ja maksuametile ning teavitame Teid kui muudatuskanded on jõustunud.